Рік народження: 1 вересня 1956 року

Ім’я: середня школа  № 23

Керівництво закладу:

Педан Мелентій  Семенович, який був призначений директором 15 вересня 1956 року шляхом переведення з посади директора школи №129.

Основний контингент школи слали учні, які перейшли зі 129-ї школи, які перейшли разом зі своїм директором.  Тоді школа відносилася до Дарницького району.

Школа з перших днів була 10-річною, на кожній паралелі було по одному класу.

У нас немає фотографії учнів, які прийшли до школи саме у 1956 році, проте у 1957 році до першого класу прийшла Лариса Шелест, усе життя якої пов’язано саме з цією школою. Багато поколінь пам’ятає бібліотекаря закладу.

У 1959 році в школу прийшла вчитель фізичної культури Ніна Іванівна Воінова. 57 років свого життя віддала учням цієї школи Ніна Іванівна.

25 серпня 1964 року школу очолив Поляков Юрій Євтихійович, який до цього був директором 160 школи. Допрацював він до 17 грудня 1964 року та вийшов на пенсію.

Змінив його на цій посаді Салига Андрій Тимофійович. Опікувалася довгий час навчальною роботою заступник директора Дмитренко Єфросінія Микитівна.

25 серпня 1967 року до школи прийшов вчитель німецької мови, Тищенко Микола Степанович, а вже з 1 вересня того ж року він став організатором позакласної та позашкільної роботи.

У 1969 році школа перейшла з Дарницького району до Дніпровського.

З серпня 1970 року Миколу Степановича було призначено директором нашої школи. Організатором позакласної та позашкільної роботи на правах заступника директора з навчальної роботи стала Людмила Олександрівна Костенко.

У цьому році у школі було 15 класів, 356 учнів.

У 1970 році до школи прийшла працювати студентка – заочниця Голуб Ганна Олексіївна, яка 45 років віддавала своє серце дітям початкових класів.

З 1 вересня 1973 року Тищенко Микола Степанович перейшов працювати до новозбудованої школи  №184, а директором нашої школи стала Динько Світлана Дмитрівна. У тому ж році до школи прийшла працювати з початку вчителем історії та географії, а потім заступником директора з навчальної, навчально-виховної та виховної роботи Варвара Степанівна Олійник.

33 роки її життя пов’язані з нашою школою.

З 1 вересня 1975 року директором школи була призначена Стасенко Катерина Данилівна. 15 років її ім’я пов’язується з нашою школу.

Зазначимо, що в усі роки наша школа гостинно відкривала двері для первачків і лише у 1986 році не було набору до першого класу.

У школі було в середньому 14 – 16 класів і вчилися приблизно 230-270 учнів.

У 1988 році школу було передано до новоствореного Ватутінського району.

З першого вересня 1990 року школу очолив Зайченко Микола Петрович.

Учні того періоду згадують Миколу Петровича не лише як директора, а і як вчителя фізики та трудового навчання.

З 1994 року директором було призначено випускницю нашої школи Ковалевську Вікторію Петрівну. Зазначимо, що це наймолодший директор з усіх директорів 23 школи. 9 років вона очолювала школу і багато зусиль доклала до того, щоб наша школа стала такою, якою вона є зараз. Саме за її керівництва було прийнято рішення про добудову та реконструкцію школи, затверджено проект нового корпусу.

У цей же час у школі починає працювати і вчитель фізики, майбутній заступник директора з виховної роботи Заброцький Василь Геннадійович.

З 3 березня 2003 року школу очолила Манусенко Людмила Василівна.

Саме на її долю випало будівництво нового корпусу і сама вона його відкривала.

Сучасна історія нашої школи починається з 01 грудня 2006 року, коли заклад очолив Ігнатов Олександр Володимирович.

Адміністративний склад

Директор та 5 заступників

Кількість педагогів:

2006 рік – 15 вчителів , 2016 – 83 педагогічні працівники (фото працівників),

Які працюють у семи предметних (циклових) методичних комісіях:

• Української філології та світової літератури
  • Іноземної філології
  • Суспільно – гуманітарного циклу
  • Природничо  – математичного циклу
  • Фізкультурно – оздоровчого циклу
  • Естетично – технологічного циклу
  • Початкового навчання
    • Англійська та українська філологія
    • Театральне мистецтво
    • «Вдосконалення змісту та методики реалізації навчально – виховного процесу в рамках проекту «Школа повного року навчання» на засадах інноватики»
    • «Школа здоров’я»
    • «Театральний клас»
    • «Упровадження моделі громадсько-активної школи в загальноосвітньому навчальному закладі»
    • «Морально-духовний розвиток учнів 5 - 9 класів на основі впровадження курсу «Християнська етика в українській культурі»
    • «Упровадження мультипрофільного навчання в середній загальноосвітній школі»
    • «Упровадження елементів дистанційного навчання в рамках проекту «Театральний клас»
    • «Програма розвитку професійної компетентності педагогічного персоналу навчального закладу»
    • «Польська абетка»

Загальна чисельність учнівського складу:

2006 рік - 160 учнів,  2016 – 590 учнів (табличка)

За особливі досягнення у навчанні з 2006 по 2016 рік було нагороджено золотою та срібною медалями 48 учнів.

Кредо: «Особистість дитини – майбутнє держави»

Спеціалізація школи: з 2008 року – заклад отримав статус спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови (фото 22)

Профільне навчання:

Для учнів 10 – 11 класів запроваджено мультипрофільне навчання за двома напрямками

Інноваційна діяльність закладу за період 2006-2016 рр.:

У закладі впроваджуються різні  експерименти, а саме:

Заклад підтримують:

Київська міська державна адміністрація

Департамент освіти і науки, молоді та спорту міста Києва

Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація

Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації

Київський Університет театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого